ГІМНАЗІЯ

ІМ. В.Ф. ЗАБОТІНА

 

stop

nation patriot

 

klasna ocinka

samovryad

 

 

prof

 

 

 

Наше сьогодення

Президент гімназії – Гречана Катерина

Радники (представники) президента, відповідальні за роботу міністерств:

Освіта і наука - Адаменко Євген

Культура  - Липа Валерія

Охорона здоров’я – Мунтян Ірина

Координатори з питань співпраці з Міським учнівським парламентом -  Тернавська Анастасія, Кіпріч Олена.

З метою реалізації громадсько-соціального потенціалу учителя і учня через їхнє включення у різні аспекти суспільного життя та залучення гімназистів до державно-громадської форми управління у гімназії створена система учнівського самоврядування. Модель самоврядування, що діє в гімназії №3 понад 20 років, постійно змінюється і вдосконалюється згідно з потребами й умовами життя. Учні знаходяться в ситуації вибору, вони самі визначають шляхи розв’язання проблем. Підведення підсумків, групова рефлексія мобілізують учнів до спільної діяльності. Дитяча організація на чолі з Президентом, його радниками, Творчою радою об’єднує 12 комісій за різними видами учнівської діяльності. Така ж модель діє і в кожному класі,(відповідно – староста, голови комісій та комісії самоврядування), таким чином 100% учнів є членами учнівського самоврядування гімназії.

Метою учнівського самоврядування гімназії є: сформувати в учнів бажання учитися, виховувати позитивне ставлення до загальнолюдських цінностей, моральних норм колективного життя; розвивати громадянську відповідальність за самого себе, за свою сім ю, виховувати у дітей бажання боротися за своїх друзів і ровесників, допомагати їм знайти себе, долати труднощі, приносити користь людям, стати захисником правди, добра і краси. Основними завданнями органів учнівського самоврядування в гімназії є:

  • забезпечення і захист прав та інтересів учнів;
  • забезпечення виконання учнями своїх обов’язків;
  • сприяння навчальній та творчій діяльності учнів;
  • створення різноманітних учнівських гуртків, об’єднань, клубів за інтересами.

Із поставлених основних завдань логічно і вибудовуються методи їх реалізації, які колектив навчального закладу поступово реалізує. Бо школа – це не лише освітня інституція, а й передусім громадський центр. А головне завдання громадської діяльності - створення середовища, яке демонструє певні зразки морально-духовного життя і ставить учня в позицію суб’єкта суспільно-значущої дії. Громадська діяльність передбачає активну взаємодію і співпрацю школярів з державними установами, соціальними інститутами та громадськими організаціями, що поширює діапазон їх діяльності, активізує соціалізацію та набуття життєвого досвіду. Результативність роботи учнівського самоврядування гімназії:

   Співпраця членів гімназичного самоврядування з членами міського учнівського парламенту, зустрічі - круглий стіл «Лідер-лідеру» із представниками студентських парламентів ВУЗів міста Херсона, Миколаєва, лідерів гімназичного самоврядування із представниками виконавчих органів місцевого самоврядування, тісна співпраця з громадськими організаціями «Червоний Хрест», «Міська спілка ветеранів Великої Вітчизняної війни», «Веселкова країна дитинства», Дніпровської організації ветеранів Афганістану та бойових дій, громадським об’єднанням «Захист» тощо. Учнівське самоврядування в закладі забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у розв’язанні важливих питань у житті класу, школи, соціуму.

Самоврядуванням гімназії розроблені та затверджені на засіданнях Творчої ради Кодекс честі гімназиста та Конституція.

Основними напрямами діяльності учнівського самоврядування гімназії є:

  • співпраця з різноманітними молодіжними, дитячими та юнацькими організаціями;
  • організація дозвілля учнів; 
  • реалізація творчих проектів міського та Всеукраїнського рівнів («Мрії збуваються» на «Новому каналі»2011р.);

Протягом останніх років за ініціативою Президента гімназії Алдошина Сергія у мікрорайоні «Корабел» спільними зусиллями самоврядування учнів гімназії №3 та шкіл №57, №9 здійснювалися акції «Чистий берег», по прибиранню прибережної зони річки Кошової, упорядкування пам’ятників та пам’ятних знаків.

Традиційним заходами учнівського самоврядування є: 1 раз на тиждень засідання комісій самоврядування, в яких беруть участь 50% учнів від загальної кількості, 2 рази на семестр засідання Творчої ради (30% учнів), збір макулатури 2 рази на рік (100% учнів), благодійні акції для дітей-інвалідів, благодійні акції спільно з громадською організацією «Червоний Хрест» Комсомольського району по збору речей та продуктів харчування (100% учнів), випуски бюлетенів «Творча рада», участь у міських етапах конкурсів шкільних команд «КВК» (2рази), «Що? Де? Коли?» (3 рази).

Лідери учнівського самоврядування гімназії є ініціаторами проведення нових форм спілкування: конференцій (3), зустрічей з депутатами міської та районної рад (3), інтерв’ю для міського телебачення (1), творчі проекти та презентації на кращу модель учнівського самоврядування (4).

Традиційні загально гімназичні заходи, які проводяться за участі учнівського парламенту:

  • Вибори президента та комісій самоврядування
  • Брейн- ринг для учнів 5 класів «Я-громадянин маленької країни»
  • Збір макулатури (2 рази на рік)
  • Проведення благодійних акцій «Ветеран живе поруч», «Милосердя»
  • Проведення екологічних акцій, конкурсу стіннівок
  • Проведення конкурсу стіннівок «Молодь за здоровий спосіб життя»
  • Проведення конкурсу на кращий класний куточок
  • Конкурс шкільних команд КВК серед учнів 8-11 класів
  • Конкурс шкільних команд «Що, де, коли»
  • Випуск друкованого та електронного примірника газети «Петровка №3»