ГІМНАЗІЯ

ІМ. В.Ф. ЗАБОТІНА

 

grant

nation patriot

 

klasna ocinka

samovryad

 

 

prof

Робота бібліотечної комісії

Формування навичок самоврядування,соціальної активності учнів

у процесі роботи бібліотечного активу.

Науково-методична проблема міста і області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі» перегукується з проблемою над якою протягом останніх років працює Херсонська гімназія №3 – «Удосконалення навчально-виховного процесу та учнівського самоврядування як запорука успішної соціалізації вчителів та учнів». Завдання шкільної бібліотеки по соціалізації учнів складається у сприянні удосконалення учнівського самоврядування. Для успішного виконання цього завдання у гімназії працює учнівське самоврядування,підрозділом якого є бібліотечна комісія, що була створена у 2007 році.

У будь-якій роботі бібліотекарю допомагає бібліотечний актив. Бібліотечний актив нашої гімназії складається з   ____ учнів старшої гімназії та ___   учнів молодшої школи.Члени активу, як правило, кращі читачі,саме ці діти є популяризаторами читання. Адже вони є ініціаторами проведення різноманітних читацьких конкурсів у своїх класах. Бібліотечна комісія допомагає бібліотекарю у збереженні та поповненні бібліотечного фонду: це робота з читацькими формулярами, своєчасне виявлення боржників художньої літератури.З великим задоволенням діти виконують технічну обробку нових надходжень, це і штемпелювання, і шифрування за галуззю та авторським знаком. Також актив бібліотеки допомагає в організації масових заходів з популяризації книги. Це може бути розташування та підбір книг для виставок, проведення огляду літератури, участь у самих заходах. Рейд перевірки підручників «Як живеш підручнику?» проводять раз у семестр саме члени бібліотечного активу. Також бібліотечний актив випускає стіннівки, присвячені подіям року, літературну газету «Знаменні та пам’ятні дати місяця».Результативною є робота активу бібліотеки у «Книжковій лікарні» - кожного навчального року біля 100 відремонтованих примірників.

Всі ці набуті різнобічні знання та навички у процесі шкільного виховання нададуть у майбутньому можливість адаптування до різних видів суспільних процесів.

Бібліотечній актив

5-А Тітаренко Артем, Домашевський Андрій  

5-Б  Скороход Марія

5-В  Чернява Катя, Мартиненко Вероніка

5-Г  Кожакарь Надя, Кривенко Аріна, Стус Ліза

6-А  Піскунова Віка, Лосєва Богдана

6-Б  Лукяненко Аліна

6-В  Желуденко Олександра, Драгомарецкая Олеся

7-А  Лінтварьова Дар’я

7-Б  Захарова Дар’я, Передерій Катя, Луняка Дар’я

7-В  Куліда Олександр, Баланюк Люда

7-Г   Замша Софія

8-А   Лавренюк  Артем

8-Б   Мельник Олександра

8-В   Фатуєва Ольга

9-А  Кащук Ілля, Болдирев Дмитро

9-Б   Чєчєнєва Дар’я, Чернявська Валерія

9-В   Ратушко Ганна, Ємелькіна Марія

10-А Боголуцька Валерія,Чібіцева Тетяна

10-Б  Андрійчук Дар’я, Бутковська Ольга

11-А  Карпенко Таїсія

11-Б  Кость Надія, Борисенко Аліна