Робота бібліотечної комісії

Формування навичок самоврядування,соціальної активності учнів

у процесі роботи бібліотечного активу.

Науково-методична проблема міста і області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі» перегукується з проблемою над якою протягом останніх років працює Херсонська гімназія №3 – «Удосконалення навчально-виховного процесу та учнівського самоврядування як запорука успішної соціалізації вчителів та учнів». Завдання шкільної бібліотеки по соціалізації учнів складається у сприянні удосконалення учнівського самоврядування. Для успішного виконання цього завдання у гімназії працює учнівське самоврядування,підрозділом якого є бібліотечна комісія, що була створена у 2007 році.

У будь-якій роботі бібліотекарю допомагає бібліотечний актив. Бібліотечний актив нашої гімназії складається з   ____ учнів старшої гімназії та ___   учнів молодшої школи.Члени активу, як правило, кращі читачі,саме ці діти є популяризаторами читання. Адже вони є ініціаторами проведення різноманітних читацьких конкурсів у своїх класах. Бібліотечна комісія допомагає бібліотекарю у збереженні та поповненні бібліотечного фонду: це робота з читацькими формулярами, своєчасне виявлення боржників художньої літератури.З великим задоволенням діти виконують технічну обробку нових надходжень, це і штемпелювання, і шифрування за галуззю та авторським знаком. Також актив бібліотеки допомагає в організації масових заходів з популяризації книги. Це може бути розташування та підбір книг для виставок, проведення огляду літератури, участь у самих заходах. Рейд перевірки підручників «Як живеш підручнику?» проводять раз у семестр саме члени бібліотечного активу. Також бібліотечний актив випускає стіннівки, присвячені подіям року, літературну газету «Знаменні та пам’ятні дати місяця».Результативною є робота активу бібліотеки у «Книжковій лікарні» - кожного навчального року біля 100 відремонтованих примірників.

Всі ці набуті різнобічні знання та навички у процесі шкільного виховання нададуть у майбутньому можливість адаптування до різних видів суспільних процесів.

Бібліотечній актив

5-А Тітаренко Артем, Домашевський Андрій