«Інклюзія починається не з пандусів»

28 листопада в Херсонській гімназії №3 в рамках реалізації проекту «Світ можливостей для кожної дитини» відбулася зустріч учнів, членів Міського учнівського парламенту, учнівського самоврядування гімназії №3 з психологом ХМГО «Центр Софія» Ганною Колісніченко, практичним психологом гімназії Іриною Бондаренко. Учні познайомилися з поняттям інклюзії, дізналися про те, щоінклюзія— процес реального включення дітей з особливими освітніми потребами вактивне суспільне життя. Під час участі у тренінгу «Інклюзія в освітньому середовищі»   зрозуміли, щоінклюзія однаковою мірою необхідна всім членам суспільства, і при цьому всі зацікавлені сторони мають долучатися доучасті для отримання бажаного результату. Кожний учень отримав сертифікатучасника тренінга.

Також під час зустрічі піднімалися питання створення служб медіації у школах. Навчитися правильно вийти із конфліктної ситуації не всі можуть. А людина-медіатор не тільки допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, але і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту. Такі зустрічі потрібні, тому що кожний учень мав можливість висловити свою думку з приводу питань, які піднімалися. Діти зрозуміли, що їхні уявлення про «особливих» людей були дещо неправильними, і потрібно змінити своє ставлення до них. А починати потрібно саме з дітей…