ГІМНАЗІЯ

ІМ. В.Ф. ЗАБОТІНА

 

stop

nation patriot

 

klasna ocinka

samovryad

 

 

prof

 

 

 

Херсонщина

Херсонська область. Карта. Історія.

herson flagПрапор області:

складається з трьох горизонтальних смуг; сині, білої т синій. На білу смугу в древкої частині полотнища накладений герб Херсонської області.

 

herson gerb

Герб області:

є геральдичним щитом бірюзового кольору з розташованим в ньому колосками пшениці, морським якорем і навігаційним приладом, що означає з'єднання двох морів.

Область розташована на півдні України. На південному заході омивається Чорним, а на південному сході - Азовським морями. На півночі регіон граничить з Дніпропетровською, на сході - із Запорізькою, на заході - з Миколаївською областями, на півдні - з Республікою Крим.

Територія сучасного Херсона була заселена вже більше 10 тис. років тому. Першою державою, що виникла в VII в. до н.е. на території Херсона, була Скіфія. Наступний етап освоєння Херсона пов'язаний з виникненням Київської Русі. У XVIII в. території лівобережного Херсона увійшли до складу Росії. З того часу почалося інтенсивне заселення і економічне освоєння причорномор'я.

Необхідність створення Чорноморського флоту зумовила підставу в 1778 році м. Херсона з суднобудівельною верф'ю і фортецею. Разом з тією, що діяла ще з кінця XVIII століття казенною верф'ю в Херсоні розвивалося приватне суднобудування.

В кінці XIX - початку XX століття Херсонська губернія стала одним з крупних районів кустарної промисловості півдня України. Після 1917 року колишнє адміністративно-територіальне ділення України було скасовано. У липні 1919 року було ухвалене рішення розділити Херсонську губернію дві - Херсонську і Одеську. У грудні 1920 року Херсонська губернія була перейменована в Миколаївську, Для післявоєнного відновлення Чорноморського флоту на початку 1950-х років в Херсоні був побудований суднобудівельний завод, а пізніше тут був заснований завод залізобетонного докостроєнія "Паллада", які до недавнього часу були у складі виробничого об'єднання.

 

Природні чудеса Херсонщиниherson 1