ГІМНАЗІЯ

ІМ. В.Ф. ЗАБОТІНА

 

stop

nation patriot

 

klasna ocinka

samovryad

 

 

prof

 

 

 

Херсонщина

Херсонська область. Карта. Історія.

herson flagПрапор області:

складається з трьох горизонтальних смуг; сині, білої т синій. На білу смугу в древкої частині полотнища накладений герб Херсонської області.

 

herson gerb

Герб області:

є геральдичним щитом бірюзового кольору з розташованим в ньому колосками пшениці, морським якорем і навігаційним приладом, що означає з'єднання двох морів.

Область розташована на півдні України. На південному заході омивається Чорним, а на південному сході - Азовським морями. На півночі регіон граничить з Дніпропетровською, на сході - із Запорізькою, на заході - з Миколаївською областями, на півдні - з Республікою Крим.

Територія сучасного Херсона була заселена вже більше 10 тис. років тому. Першою державою, що виникла в VII в. до н.е. на території Херсона, була Скіфія. Наступний етап освоєння Херсона пов'язаний з виникненням Київської Русі. У XVIII в. території лівобережного Херсона увійшли до складу Росії. З того часу почалося інтенсивне заселення і економічне освоєння причорномор'я.

Необхідність створення Чорноморського флоту зумовила підставу в 1778 році м. Херсона з суднобудівельною верф'ю і фортецею. Разом з тією, що діяла ще з кінця XVIII століття казенною верф'ю в Херсоні розвивалося приватне суднобудування.

В кінці XIX - початку XX століття Херсонська губернія стала одним з крупних районів кустарної промисловості півдня України. Після 1917 року колишнє адміністративно-територіальне ділення України було скасовано. У липні 1919 року було ухвалене рішення розділити Херсонську губернію дві - Херсонську і Одеську. У грудні 1920 року Херсонська губернія була перейменована в Миколаївську, Для післявоєнного відновлення Чорноморського флоту на початку 1950-х років в Херсоні був побудований суднобудівельний завод, а пізніше тут був заснований завод залізобетонного докостроєнія "Паллада", які до недавнього часу були у складі виробничого об'єднання.

 

Природні чудеса Херсонщиниherson 1

 

Авторизація

Моя пошта

Ви не авторизовані.

Останні коментарі

Відвідування

19106187
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Мин. тиждень
Цей місяць
Мин. місяць
Всі дні
1021
8700
38207
19051492
86365
164977
19106187

Ваш IP: 172.31.0.4
Зараз: 2024-04-20 04:53:19