Бібліотечні конкурси

Протягом жовтня 2018 - лютого 2019 у нашій гімназії проходить шкільний етап міського конкурсу «Читацькі перегони»

«Читання планшетної ери»

для учнів 5-8 класів

Учасники конкурсу повинні виконати два завдання:

Завдання 1. Створити фан-бук за сучасною дитячою книгою (українською або зарубіжною), яка видана вперше за останні десять років, тобто не раніше 2008 року, і не за шкільною програмою.

Текст фан-буку може бути написаний як у прозовій, так і віршованій формі, від руки чи надрукований на принтері, прикрашений або власними малюнками учасника, або поробками, виконаними в одній чи кількох техніках декоративно-прикладного мистецтва.

Фан-бук може включати такі елементи: портрети персонажів, виписки із книги (цитати, цікаві факти, рецепти, описи місця дії, пейзажів та ін.), анкета персонажів, маршрут головного героя або мапа книжкового світу, набір закладинок, символічні для книги і відповідно обіграні у фан-буці предмети (наприклад, мушля, перо, дзеркальце тощо), ілюстрації до епізодів тощо.

Також учасником конкурсу може бути написана і відповідно оформлена власна історія з улюбленими персонажами.

На останньому аркуші фан-бука слід розмістити коротку розповідь дитини про себе, зокрема і як про читача.

Роботи на конкурс приймаються в рукописному, друкованому та електронному вигляді.

Розмір – не більше формату А4. Об’єм – від 8 до 16 сторінок (включно з обкладинкою).

Робота може виконуватись індивідуально або групою учнів.

До роботи над фан-бук можуть залучатися:

- редактори;

- консультанти;

- коректори;

- автори вступних статей.

Завдання 2. Скласти рейтинговий список із п’яти кращих сучасних дитячих книг (видані вперше не раніше 2000 року), які конкурсанти вважають цікавими і рекомендують для прочитання своїм одноліткам (вказати автора та назву), та розмістити його на звороті 3-ї сторінки обкладинки фан-буку.