Історія гімназії

Херсонська гімназія №3 розташована на рукотворному острові, у мікрорайоні “Корабел” неподалік Херсонського суднобудівного заводу. В 2000 році їй було присвоєно ім’я Почесного громадянина міста Херсона, директора суднобудівного об`єднання, Всеволода Федоровича Заботіна, який і був засновником мікрорайону- містечка, у якому живуть суднобудівники та їх сім`ї.

Гімназія-це два сучасні окремі корпуси для навчання . Перший корпус- приміщення молодшої школи, в якому навчається понад 500 малюків, там є окрема бібліотека, спортивна зала, ігрові кімнати у кожному класі і велика кількість гуртків спортивного, технічного і художньо-естетичного напрямку. Другий корпус – це приміщення старшої гімназії та спортивний комплекс із сучасним стадіоном та тренажерною залою під відкритим небом. Сучасні кабінети, комп`ютерні класи, музей історії навчального закладу, затишні аудиторії та тематичні зали-це Херсонська гімназія№3.

Вона є навчальним і творчим осередком міста, на базі навчального закладу проводяться міські та обласні етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, різноманітні заходи-творчі фестивалі та конкурси- «Учитель року», обласні конкурси художнього читання та дитячого театрального мистецтва.

Кожного року велика кількість гімназистів стає призерами і переможцями багатьох навчальних конкурсів - це і Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових навчальних дисциплін, конкурси з ВЕБ - дизайну, конкурс «Херсонщина спілкується зі світом», конкурси електронних учнівських проектів.

У навчальному закладі робочий день закінчується о 8 годині вечора. 28 гуртків різних напрямків та спортивних секцій відвідують майже 700 учнів гімназії, ми пишаємося своїми танцювальними колективами , які знають не лише в нашому місті, а і за його межами: «Мозаїка», «Карнавал», «Афродіта», вокальний ансамбль «Орхідея», гімназичний театр «Арт-ідея». Їх вихованці є призерами та переможцями, володарями нагород Гран-прі обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. А гуртківці, які із задоволенням відвідують заняття декоративно-ужиткового напрямку - постійні переможці районних , міських та обласних конкурсів і виставок.

Херсонська гімназія №3, незважаючи на свій молодий вік, має славні традиції. Педагогічний колектив гімназії очолює творчий та ініціативний директор, Відмінник освіти - Петров Олексій Валерійович. Педагоги, учні та батьки сповнені творчої наснаги, великого бажання навчатися і працювати, примножувати матеріальні, культурні та мистецькі надбання нашої держави.