Особливості навчання

Впровадження профільного навчання в старшій школі є одним із етапів реформування освітньої галузі в Україні, що відповідає загальній тенденції розвитку старшої школи.

Профільне навчання в гімназії існує з часу її заснування (1996) і має на меті забезпечення освітніх потреб учнів з урахуванням їх нахилів та здібностей, створення умов для навчання старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення, тому профільність гімназії не є сталою. Спочатку це були економічний напрям та іноземна філологія, потім – інформаційно-технологічний і фізико-математичний профілі. Зараз у гімназії працюють класи правового профілю (11-А) та української філології (10-А).

Вибір профіля здійснюється на запити учнів та їх батьків і за результатами анкетування, що було проведено у січні 2011 року. 171 учень 8-9 класів визначили наступні предмети як необхідні для підготовки до майбутньої професії:

• українська мова – 85 учнів
  • іноземна мова – 83 учні
  • математика – 81 учень
  • фізика – 35
  • історія – 35
  • українська література – 35
  • хімія – 34
  • біологія – 32
  • інформатика – 13
  • правознавство – 11
  • географія – 10
  • світова література – 9
  • фізкультура – 9
  • трудове навчання – 6
  • художня культура – 5
  • креслення – 3
  • образотворче мистецтво – 2
  • астрономія – 1

На питання: «У якій сфері життя ти бачиш своє майбутнє?» відповіді розташувались наступним чином:

• моряк – 14
  • перекладач – 12
  • творчість – 10
  • медик – 9
  • юрист – 9
  • журналіст – 8
  • програміст – 6
  • дизайнер – 6
  • технік – 5
  • економіст - 5
  • стоматолог – 4
  • учитель – 3
  • психолог – 3
  • хореограф – 3
  • дипломат – 2

По одному учню бачать себе : візажистом, експертом-хіміком, фотомоделлю, дальнобійником, кулінаром, міліціонером, науковцем.

Виходячи з вищесказаного у цьому навчальному році, враховуючи побажання учнів та їх батьків, а також методичне забезпечення навчання, у нас працюватиме клас української філології.