ГІМНАЗІЯ

ІМ. В.Ф. ЗАБОТІНА

 

grant

nation patriot

 

klasna ocinka

samovryad

 

 

prof

З початком похолодання про себе нагадує грип.Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в холодну пору року. Кожен сезон грипують мільйони дорослих і дітей і в усьому світі.

З початком похолодання про себе нагадує грип.Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в холодну пору року. Кожен сезон грипують мільйони дорослих і дітей і в усьому світі.
Що таке грип

Це гостре респіраторне захворювання, викликане вірусами. Входить в группу ГРВІта супроводжується ураженням дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Передається повітряно-крапельним шляхом.

Вірус грипу легко змінюється. Щорічно з’являються нові його штами, з якими імунна система населення світу ще не зустрічалася. Тому інфекція здатна охопити величезні маси населення в короткі терміни. Зараз відомо більше 2 тисяч варіантів вірусу груп A, B і С, включаючи гучні в останні роки «свинячий» і «пташиний». Людство стикається з цим захворюванням протягом багатьох століть. Першою офіційно зафіксованою епідемією є епідемія 1580 р, хоча в ті часи природа захворювання була невідома.

До інфекції сприйнятливі люди різного віку, особливо ті, у кого імунна система ослаблена. Діти, літні, вагітні та люди, які мають хронічні хвороби, переносять захворювання найбільш важко.

Ускладнення зустрічаються відносно нечасто, але в разі розвитку становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю людини. До них відносяться бактеріальні синусити, отити,пневмонія, вірусний енцефаліт, менінгіт, ускладнення хронічних захворювань, міокардит та інші.

Симптоми грипу

Його симптоми дуже схожі на симптоми інших ГРВІ, тому багато людей списують їх на застуду і не поспішають викликати лікаря. Однак при цьому захворюванні важливо якнайшвидше розпочати лікування. На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово і супроводжуються лихоманкою (підвищенням температури тіла), головним болем, втомою, болем в тілі. Хвороба заявляє про себе:

o    Високою температурою

o    Болем у суглобах і м’язах

o    Загальною слабкістю

o    Головним болем

o    Сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю

o    Почервонінням шкіри; очі червоніють і запалюються..

Лікування грипу
Не займайтеся самолікуванням. Передбачити точно, як пройде перебіг грипу ніхто не може, точно, як і передбачити можливі ускладнення. Можливими ускладненнями можуть бути від банального синуситу, отиту, бронхіту до пневмонії та пієлонефриту. Визначити виникнення можливих ускладнень може тільки лікар.

Загальні рекомендації включають немедикаментозне лікування, прийом препаратів для полегшення симптомів і противірусних препаратів.

До немедикаментозних засобів лікування відносяться:

o    Дотримання постільного режиму (5 днів). Під час гострого періоду відмовтеся від читання, перегляду телевізора, роботи за комп’ютером, щоб не перевантажувати ослаблений хворобою організм.

o    Рясне тепле питво. Краще, щоб це були чай з лимоном, настій шипшини, чорної смородини, морс з журавлиною. Такі багаті вітаміном С напої, допоможуть вивести з організму токсини, утворені в результаті життєдіяльності вірусів.

o    Для зняття симптомів грипу застосовуються:

o    Нестероїдні протизапальні засоби (знижують температуру, зменшують біль). Нагадаємо, щознижувати температурунижче 38 градусів не рекомендується. Виняток — маленькі діти і схильні до судом люди. При цьому категорично не можна збивати високу температуру у дитини аспірином. При вірусній інфекції він може викликати ускладнення — синдром Рейє, який проявляється епілептичним припадком і комою.

o    Краплі для носа

o    Полоскання горла дезінфікуючими розчинами (у тому числі, на рослинній основі)

o    Препарати від кашлю

Провітрюйте кімнату кожні 1,5-2 години по 5-10 хвилин. Якщо вам холодно, то вийдіть з кімнати або сховайтеся за ще однією ковдрою. Свіже і холодне повітря знищує велику частину вірусів, а ви швидше видужуєте.

Для запобігання розповсюдження інфекціїслід по можливості захистити хворого від контактів з оточуючими. Для того, щоб зменшити виділення вірусів при пчиханні, можна використовувати маску,одягаючи її на хворого.

Для того, щоб маска виконувала свою захисну функцію, необхідно, щоб вона закривала і рот, і ніс. Тільки в цьому випадку вона буде затримувати крапельки рідини, що вилітають при пчиханні, розмові і кашлі.

Всупереч поширеній думці, маска, надіта на здорову людину, не виконує роль фільтра, що затримує віруси (для цього вона недостатньо герметична), азапобігає випадковому контакту рук людини з ротом і носом,знижуючи ризик контактного шляху передачі інфекції.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Авторизація

Моя пошта

Ви не авторизовані.

Останні коментарі

Відвідування

8381535
Сьогодні
Вчора
Цей тиждень
Мин. тиждень
Цей місяць
Мин. місяць
Всі дні
1823
8736
10559
8304783
160130
241143
8381535

Ваш IP: 107.23.37.199
Зараз: 2019-07-16 05:16:40