Фінальна конференція проекту «Світ можливостей для кожної дитини»

15 травня 2019 року у Херсонській гімназії №3 відбулася фінальна конференція, присвячена завершенню міжнародного проекту «Світ можливостей для кожної дитини», який проводився за підтримки Відділу освітніх та культурних програм Державного департаменту США. Метою проекту було: привернути увагу громадськості до проблеми інклюзивної освіти, забезпечити освітян необхідною інформацією, надати практичну допомогу та навчити працювати в інклюзивних класах, залучити   дітей з особливими потребами до життя суспільства засобами інформативно-просвітницької кампанії, тренінгів для дітей з особливими навчальними потребами, батьків, викладачів, керівників навчальних закладів.

Захід розпочався театральною постановкою інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль-особливий актор».

Команда проекту відзвітувала про численні заходи, проведені з вересня 2018 по травень 2019 року, а саме: тренінги та консультації для батьків, що мають дітей з ООП ,тренінги для учителів англійської мови Херсона та Херсонської області, семінари та конференції для директорів, заступників директорів з навчальної та виховної роботи, тренінги для психологів, тьюторів, соціальних робітників та освітян,які працюють з дітьми,що мають ООП, тренінги для членів міського учнівського парламенту та учнівського самоврядування.

У рамках проекту з метою залучення суспільства до потреб дітей з ООП була проведена низка заходів у місті, а саме: виставка творчих робіт учнів гімназії №3, міська виставка “Ми поважаємо різноманіття”, благодійний прем'єрний показ для дітей з інвалідністю дитячої музичної вистави "Аліса та її День Народження" у виконанні Народного дитячого театру "Арт-Ідея" Херсонської гімназії №3, XII міський дитячий фестиваль «Острів Різдва», привітання вихованців дитячого будинку для дітей-інвалідів м.Олешки з днем св. Миколая, Парад Різдвяна Зірка у ТРЦ «Фабрика», гала-концерт фестивалю «Острів Різдва», благодійний захід «Звичайна роль,незвичайний актор», Паралімпіада, День театру, благодійний показ вистави «Цей бешкетник Том Сойер» напередодні дня театру для дітей з ООП, фестиваль сімейних цінностей «Єдина родина» та багато інших благодійних заходів поза рамками проекту.

Заходи проекту висвітлювалися у ЗМІ: Херсонському Віснику, Newscity, на телеканалах «Український Південь» та «Скіфія», у Інформаційному віснику для мам та іх дітей ”Maма Я”, на сторінці проекту у Facebook.

Загальна кількість прямих учасників сягає 8000 чоловік; непрямими бенефіціарами є мешканці Херсона, Одеси та Запоріжжя.

Під час конференції вчителі шкіл 55,4,33,25,26 поділилися своїми надбаннями у роботі з дітьми з ООП.

Керівник проекту Оксана Єрохіна зазначила: «Ми сподіваємося, що завдяки спільним зусиллям великої команди учасників проекту ми досягли позитивних зрушень у громаді, сприяли покращенню навчального середовища,  в якому вчитель і учні стануть відкритими до різноманіття, де буде гарантоване забезпечення потреб учнів і повага до їх здібностей та можливостей бути успішними».